Публічний та непублічний EDC-ніж

Всі знають, що таке EDC. Всі також знають, що ніж є невід’ємною частиною EDC. Принаймні я в цьому переконаний. Термін «публічний ніж» попався мені на одному з буржуйських сайтів, присвячених EDC, і змусив задуматися. Накидав невелику статтю, на основі перекладів цих буржуйських сайтів і своїх думок на цю тему, можливо і вам сподобається.

На форумах, та й в житті, багато людей скаржаться на негативну реакцію оточуючих, коли вони дістають на публіці ніж. Можливо і вам знайомі тупі жарти з серії «ти кого різати зібрався?», «Навіщо тобі ніж, ти що, терорист?». Дратує, чи не так? Мене, як людину, яка носить при собі ніж з 7 років, теж дратувало. До одного випадку, походжав я якось по торговому центру і побачив незнайому людину, яка дістала викидний ножик, немаленький, нехай для того, щоб розрізати коробку, але повірте, мені стало не по собі. Виявляється і правда реакція на озброєного здоровенним ножем чоловіка в натовпі беззбройних людей не зовсім позитивна. Особливо знаючи, що вміє людина може зробити ножем і з якою швидкістю.

А якщо вдуматися, то людей лякає не сам факт наявності ножа, а невідповідність ножа і цілі застосування.

Давайте розберемося, що взагалі таке «великий ніж». Напевно 90% пересічних людей відповість, що це «будь-який ніж, який не маленький». Люди більш-менш цікавляться ножами, поділяють їх на маленькі, середні і великі. У плані розміру, що не призначення. Для пересічних людей є або маленькі ножі, або великі. Тому той посередній складаний ніж, який ви носите з собою, може пересічній людині здатися великим, а вже якщо ви йому покажете дійсно великий ніж – він скаже, що це довбаний самурайський меч!

edc10-18

Причина проста, у більшості людей немає досвіду поводження з ножами. Вони проти ножів, просто тому що проти, вони не знають, який ніж для чого потрібен. Це як переважна більшість противників вільного продажу зброї – ніколи в руках зброю не тримали, не були на стрільбищі і взагалі, вони просто проти.

Важливість «публічного ножа» в EDC

Ось ми і підійшли до поняття «публічний ніж». Щоб не виглядати в очах рядовий публіки самураєм з тесаком, потрібно вибрати для «публічних» цілей такий ніж, який буде задовольняти потреби і його розмір буде відповідним. Піти назустріч людям і не лякати їх, одна з цілей.

Для аналогії, уявіть, що ви принесли в ремонт наручний годинник, а майстер, замість мініатюрної викрутки дістав величезну зубило. Ви як мінімум здивуєтеся, чи не так? Бо що можна робити в годиннику цієї чортівня? Паніка, шок, прощання з годинником …

Ось ще приклад, як раз з буржуйських сайтів. Товариш розповідав, як він подорожував по Європі, яка в принципі полохлива до будь-якої зброї, не тільки ножів. Він був там з місцевою компанією і знадобилося йому відрізати шматочок лимона для чаю. У нього з собою було 2 ножа, 5 сантиметровий і 10-ти. Діставши маленький ножик, він акуратно відрізав лимон, реакція навколишнього публіки була нейтральна, одна дівчина навіть пожартувала, мовляв як зручно і яка мила штучка. Через пару днів, з тієї ж дівчиною наш герой прогулювався по пляжу і дівчина пошкодила сандалю. Товаришу для ремонту знадобився вже 10-ти сантиметровий ніж. Реакція була все така ж нейтральна, з боку оточуючих, сандалій благополучно підправлено і прогулянка продовжена.

До чого ми повертаємося, навколишні люди повинні розуміти, для чого вам той чи інший ніж. Поєднувати в своїй свідомості розмір ножа і мета його застосування.

manbug-magazine

Ось це виглядає нормально.

ulize-magazine

А ось це виглядає дивно.

Якщо треба відкрити конверт або картонну коробку, то що ви виберете? Який з ножів більше підійде для цього більше в публічному місці, де багато народу?

При виборі «публічного ножа» дотримуйтеся простого правила – він повинен бути максимально маленьким, але достатнім для своїх завдань, а також викликати нейтральну реакцію оточуючих людей. Для цього підійдуть ножі з лезом до 5 сантиметрів.

Ще один момент – зовнішній вигляд «публічного ножа» повинен бути нейтральним і не агресивним. Порівняйте 2 цих ножі

manbug-vs-ulize

З огляду на той факт, що «публічним ножем» з EDC ви будете користуватися найчастіше, то при виборі ножа зверніть увагу і на його зовнішній вигляд, зручність і технічні характеристики. Все таки ніж це ніж і він не повинен тупитися, ламатися і виглядати як папуга. Повинно бути щось на зразок цього (Spyderco Manbug G-10):

manbug-lanyard

У підсумку, ви можете носити з собою хоч самурайський меч, але для повсякденних завдань і для EDC, майте з собою «публічний ніж», це сильно спростить вам життя і позбавить від зайвої уваги і дурних жартів з боку оточуючих. Та й воно зручніше, найчастіше.

Стаття  сайту teosam.info

Смотрите также наши материалы:

Добавить комментарий


9 + = 13

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором