П’ять найкращих зразків американської зброї поля бою

Коли справа доходить до смертельної зброї, армія США не відчуває в ній недоліку, хоча деякі її види можуть бути дуже дорогими, деякі занадто складними, мати супротивників серед політиків, але не серед військ, що діють на полі бою, повідомляє «Військовий Паритет».

На думку видання The National Interest, армія США має здатність генерувати неймовірну кількість військової потужності і доставляти його в різні регіони світу, ведучи бойові дії як проти партизан, так і в протиборстві із сильним противником. Джерело вибрало п’ять найкращих зразків американського озброєння поля бою.

Ударний вертоліт WAH-64D Apache

Ударний вертоліт WAH-64D Apache (Великобританія, США). Джерело: backus.ru

Ударний вертоліт WAH-64D Apache (Великобританія, США). Джерело: backus.ru

Може здатися іронією, але найкращою і головною зброєю поля бою є вертоліт. Але, з огляду на характер сучасного бою, повітряна міць є вирішальним фактором успіху. «Апачі» оснащений 30 мм гарматою, ракетами Hellfire і складними датчиками, що дозволяють виявити і знищити противника задовго до того, як ворожі війська опиняться в межах досяжності інших видів озброєння армії США. Вертоліт однаково ефективний як для знищення повстанців, так і ураження бронетанкової техніки, проте ударні вертольоти ніколи не зможуть стати заміною піхоті.

Танк M1 Abrams

M1 Abrams. Джерело: primeportal.net

M1 Abrams. Джерело: primeportal.net

Чи є «Абрамс» найкращим танком у світі, залежить від того, з ким ви говорите, і, що ще більш важливо, з якої країни ви родом. Але, безперечно, М1 є одним із найкращих танків світу. При вазі 60 т танк версії М1А2 має броню зі збідненого урану завтовшки до трьох футів і здатний розвивати швидкість до 40 миль на годину. Він буквально викосив з поля бою іракські танки радянської епохи в 1991 році і, цілком можливо, буде робити те ж саме і з найсучаснішими китайськими танками Тип 99.

Самохідна гаубиця M-109A6 «Паладин»

Американська самохідна гаубиця M-109A6 «Паладин»

Американська самохідна гаубиця M-109A6 «Паладин»

Ця самохідна гаубиця здобула велику повагу під час маленьких воєн, які вела і веде Америка. «Паладин» є вдосконаленою версією поважної САУ М109 і здатна стріляти 155 мм снарядами на дальність до 20 миль, в її арсеналі є керовані по лазеру або супутнику снаряди Excalibur.

ПТРК TOW EagleFire

Протитанковий ракетний комплекс TOW EagleFire. Джерело: www.armyrecognition.com

Протитанковий ракетний комплекс TOW EagleFire. Джерело: www.armyrecognition.com

Деяким здається, що Росія (колишній СРСР) є лідером у розробці протитанкових ракет, адже ця країна розуміє, наскільки велика загроза від західних танків, оснащених потужною бронею. Однак ось уже 45 років ПТРК TOW справно знищує танки, в основному російського / радянського виробництва, з часів війни у В’єтнамі, арабо-ізраїльських воєн, ірано-іракської війни, а тепер в Сирії. Більш сучасний варіант TOW 2B поставляється в декількох версіях, в тому числі з боєголовкою для знищення підземних бункерів, є також модель Aero, яка вибухає над танком, пробиваючи тонку верхню броню.

Кулемет M-2 50-го калібру (12,7 мм)

M2A1. Фото з сайту justguns.com

M2A1. Фото з сайту justguns.com

Це може бути дивним, чому автор Майкл Пек (Michael Peck) включив до переліку найпотужнішої зброї кулемет, створений 85 років тому, але те, що ця зброя стільки років демонструє чудові бойові властивості, не може не викликати поваги. Кулемет, який був створений в той час, коли президентом США став Франклін Рузвельт (Franklin Roosevelt) і до влади в Німеччині прийшов Адольф Гітлер (Adolf Hitler), прекрасно зарекомендував себе як зенітна зброя, кулемет для ураження легкої техніки і піхоти, а його вогнева потужність наближалася до малокаліберної артилерії. Нещодавно створена версія М2А2 має швидкозмінні стволи і нічний полум’ягасник.

Смотрите также наши материалы:

Добавить комментарий


3 + 5 =

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором