Як американці відбомбилися унітазами замість бомб

Рівно 51 рік тому — 4 листопада 1965 року — в’єтнамські військові виявили на своїх позиціях дивний блискучий предмет. Він з’явився нізвідки, і спочатку солдати розуміли, яку нову зброю вигадали американці. У предмета було хвостове оперення, як у авіабомби, але зовні воно нагадувало унітаз.

toilet bomb

Втім, це він і був — під час війни у ​​В’єтнамі американський пілот здійснив бомбовий удар унітазом. Незвичайне виріб було скинуто штурмовиком Douglas A-1 Skyraider з бортовим номером 572 з ескадрильї VA-25, що базується на авіаносці «Мідуей», який в той момент знаходився в Південно-Китайському морі.

Сама історія застосування «бойового унітазу», який отримав прізвисько Toilet Bomb, стала відома завдяки Клінту Джонсону, оному з пілотів ескадрильї VA-25. Також незвичайну зброю було увіковічнено під час фотосесії на борту авіаносця.

toilet bomb

До 4 листопада 1965 року ескадрилья VA-25 скинула на противника 6 000 000 фунтів (2721 тонну) боєприпасів, і пілоти вирішили відзначити цю подію. Техніки з озброєння дістали унітаз і потай від командування підвісили його на готовий до вильоту штурмовик.

toilet_bomb_2

Перебуваючи над ціллю в районі Дельти Меконгу, пілот штурмовика Кларенс Дж. Стоддард зачитав командиру список боєприпасів, серед яких назвав і «спецвиробів». Унітаз був успішно скинутий з пікірування і видавав при падінні незвичайний свист.

toilet_bomb_3

Клінт Джонсон згадує, що командування все ж помітило незвичайний боєприпас під крилом штурмовика, і з містка запитали: «Якого біса це було під крилом 572?» Потім ще довго ходили жарти про застосування бактеріологічної зброї. Сама Toilet Bomb була зафіксована і на кіноплівці.

Смотрите также наши материалы:

Добавить комментарий


+ 5 = 6

При наличии ссылок и мата комментарий не опубликуется без проверки администратором